LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Бифацијална клеткаМодулни технологии
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 108 (6x18) |
| Димензии | 1961 x 1134 x 33 мм |
| Тежина | 27,8 кг |
| Предно / Задно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+) / 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | ALDB-490ND | ALDB-495ND | ALDB-500ND | ALDB-505ND | ALDB-510ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 490W | 368W | 495W | 372W | 500W | 376W | 505W | 380W | 510W | 384W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 39,55V | 37,12V | 39,78V | 37,36V | 40,00V | 37,59V | 40,22V | 37,83V | 40,44V | 38,06V |
| Струја на краток спој (Isc) | 15.72А | 12.58A | 15.78A | 12.62A | 15.84A | 12.67A | 15,90А | 12.72А | 15.96A | 12.77A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 33.11V | 31,08V | 33,31V | 31,29V | 33,51V | 31,50V | 33,71V | 31,71V | 33,91V | 31,91V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 14.80A | 11.84A | 14.86A | 11.89A | 14.92А | 11.94A | 14.98A | 11.98A | 15.04А | 12.03А |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 22,03% | 22,26% | 22,48% | 22,71% | 22,93% | |||||
STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25ºC, AM1.5G
NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20ºC, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 515W | 520W | 525W | 530W | 536W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 23,14% | 23,37% | 23,61% | 23,84% | 24,08% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 564W | 569W | 575W | 581W | 587W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,34% | 25,60% | 25,86% | 26,12% | 26,37% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 613W | 619W | 625W | 631W | 638W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 27,54% | 27,82% | 28,11% | 28,39% | 28,67% |
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 34 |
| Палети по контејнер | 24 |
| Парчиња по контејнер | 816 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 30А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,29%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,25%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com