LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Бифацијална клеткаМодулни технологии
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 144 (6x24) |
| Димензии | 2278 x 1134 x 30 мм |
| Тежина | 31,5 кг |
| Предно / Задно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+) / 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | ALVU-570ND | ALVU-575ND | ALVU-580ND | ALVU-585ND | ALVU-590ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 570W | 429W | 575W | 433W | 580W | 437W | 585W | 441W | 590W | 445W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 51,41V | 48,69V | 51,55V | 48,82V | 51,68V | 48,96V | 51,81V | 49,09V | 51,94V | 49,23V |
| Струја на краток спој (Isc) | 14.15А | 11.41А | 14.22А | 11.47A | 14.29А | 11.53А | 14.36А | 11.59А | 14.43А | 11.65A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 42,41V | 39,36V | 42,56V | 39,51V | 42,71V | 39,66V | 42,86V | 39,80V | 43,00V | 39,95V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 13.44А | 10,90А | 13.51А | 10.96A | 13.58A | 11.02А | 13.65A | 11.08A | 13.72А | 11.14А |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 22,07% | 22,26% | 22,45% | 22,65% | 22,84% | |||||
STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25ºC, AM1.5G
NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20ºC, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 599W | 604W | 609W | 614W | 620W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 23,17% | 23,37% | 23,57% | 23,78% | 23,98% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 656W | 661W | 667W | 673W | 679W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,37% | 25,60% | 25,82% | 26,04% | 26,27% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 731W | 738W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 27,58% | 27,82% | 28,07% | 28,31% | 28,55% |
| Контејнер | 20'GP | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 36 | 36 |
| Палети по контејнер | 5 | 20 |
| Парчиња по контејнер | 180 | 720 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 30А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,29%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,25%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com