LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Бифацијална клеткаМодулни технологии
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 120 (6x20) |
| Димензии | 2172 x 1303 x 35мм |
| Тежина | 35,0 кг |
| Предно / Задно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+)/ 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | АЛЕК-620НД | АЛЕК-625НД | АЛЕК-630НД | АЛЕК-635НД | АЛЕК-640НД | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 620W | 472W | 625W | 476W | 630W | 480W | 635W | 484W | 640W | 488W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 43,75V | 41.13V | 43,96V | 41,33V | 44,16V | 41,52V | 44,37V | 41,71V | 44,57V | 41,90V |
| Струја на краток спој (Isc) | 18.16А | 14.72А | 18.20A | 14.76A | 18.24А | 14.80A | 18.28А | 14.84A | 18.32А | 14.88A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 36,21V | 33,98V | 36,44V | 34,20V | 36,67V | 34,41V | 36,90V | 34,62V | 37,12V | 34,83V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 17.12А | 13.89A | 17.15А | 13.92А | 17.18А | 13.95A | 17.21А | 13.98A | 17.24А | 14.01А |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 21,91% | 22,08% | 22,26% | 22,44% | 22,61% | |||||
STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25ºC, AM1.5G
NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20ºC, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 23,00% | 23,19% | 23,37% | 23,56% | 23,74% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,19% | 25,40% | 25,60% | 25,80% | 26,01% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 27,38% | 27,60% | 27,83% | 28,05% | 28,27% |
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 32 |
| Палети по контејнер | 18 |
| Парчиња по контејнер | 576 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 35А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,30%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,24%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com