| ЕЛЕКТРИЧЕН ПРОЕКТ | ПАРАМЕТРИ | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Максимална моќност | Pmax(W) | 550 | 560 | 570 | 580 |
| Оптимален работен напон | Vmp(V) | 42,63 | 43,18 | 43,68 | 44,19 |
| Оптимална работна струја | Имп(А) | 12,91 | 12,97 | 13.05 | 13.13 |
| Напон на отворено коло | Вок(V) | 52,32 | 52,58 | 52,77 | 53,03 |
| Струја на краток спој | Isc(A) | 13,65 | 13,69 | 13,78 | 13,86 |
| Работен температурен опсег на модулот | ℃ | -40℃~+85℃ | |||
| Максимален системски напон | V(IEC) | DC1000/1500 | |||
| Максимална струја на осигурувачот | A | 25 | |||
| Опсег на толеранција на моќност | % | 0~+3% | |||
| *STC (стандардни услови за тестирање): Фронтално зрачење 1000W/m², температура на ќелијата 25℃, Spectrum AM1.5. | |||||
| Номинална работна температура на ќелијата | ВОКТ | ℃ | 44℃±2℃ |
| Максимален коефициент на температура на моќност | Pmax | %/℃ | -0,26 |
| Коефициент на температура на напонот на отворено коло | Вок | %/℃ | -0,24 |
| Коефициент на температура на струја на краток спој | Isc | %/℃ | 0,04 |
| Ниво на безбедност | Класа II |
| Гаранција на производот | 12 години искуство во материјалите и технологијата на производите |
| Гаранција за напојување | 25 години линеарна излезна моќност |
| *Слабеењето во првата година е 2%. Од следната година, годишниот пад е помал од 0,5%. Моќноста на модулот е не помалку од 80% во 25-тата година. | |
| Тип на клетка | TOPCon ќелија 182×91мм |
| Распоред на клетки | 144 парчиња (12×12) |
| Големина на модулот | 2260x1219x2,7 мм |
| Тежина на модулот | 7,44 кг |
| Разводна кутија | Оценка на куќиштето IP68 |
| Излезен кабел | 4mm², нето должина на кабелот 500mm. Должината на кабелот може да се прилагоди |
| Тип на конектор | MC4 компатибилност |
| Рамка | Н/А |
| Предно статичко оптоварување (притисок од снег) | 5400Pa |
| Задно статичко оптоварување (притисок на ветерот) | 2400Pa |
| Транспорт | Платформски камион 13 м | Платформски камион 17,5 м | Контејнер 20'C | Контејнер 40'C |
|---|---|---|---|---|
| Големина | 13 м | 17,5 м | 20'C | 40'C |
| Палета | 22 | 30 | 4 | 18 |
| Парче/Палета | 70 | 70 | 70 | 70 |
| Вкупно парчиња | 1540 година | 2100 | 280 | 1260 |
| Големина на пакувањето (палета) | 2320*1110*1400мм | |||
| Максимална моќност (W) | Ефикасност на конверзија | Тежина | Гаранција на производот | Гаранција за напојување | Големини на модули | Распоред на ќелии |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 550 560 570 580 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x1219x2,7 мм | 144 парчиња (12x12) |
| 500 510 520 530 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x1110x2,7 мм | 132 парчиња (11x12) |
| 460 470 480 490 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x1020x2,7 мм | 120 парчиња (10x12) |
| 410 420 430 440 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x918x2,7 мм | 108 парчиња (9x12) |
| 360 370 380 390 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x825x2,7 мм | 96 парчиња (8x12) |
| 320 330 340 350 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x735x2,7 мм | 84 парчиња (7x12) |
| 270 280 290 300 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 2260x644x2,7 мм | 72 парчиња (6x12) |
| 120 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 1545x425x2,7 мм | 72 парчиња (6x12) |
| 200 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 1150x927x2,7 мм | 54 парчиња (6x9) |
| 400 410 420 430 | 23,5% | 2,7 кг/м² | 12 години | 25 години | 1750x1150x2,7 мм | 80 парчиња (8x10) |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com