LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
SMBB Technologies
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● SO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 96 (6x16) |
| Димензии | 1762 x 1134 x 30 мм |
| Тежина | 21,0 кг |
| Предно стакло | 3,2 мм обложено калено стакло |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+) / 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 34,71V | 32,54V | 34,96V | 32,78V | 35,20V | 33.03V | 35,43V | 33,28V | 35,67V | 33,52V |
| Струја на краток спој (Isc) | 15.74A | 12.59A | 15,80А | 12.64A | 15.86A | 12.69A | 15.92А | 12.74A | 15,98 А | 12.78A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 29,35V | 27,50V | 29,57V | 27,72V | 29,79V | 27,95V | 30,00V | 28,17V | 30,21V | 28,39V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 14.82А | 11.86A | 14.88A | 11.90A | 14.94A | 11.95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 21,77% | 22,02% | 22,27% | 22,52% | 22,65% | |||||
| STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25°C, AM1.5G NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20°C, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 36 |
| Палети по контејнер | 26 |
| Парчиња по контејнер | 936 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 30А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,29%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,25%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com