LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Бифацијална клеткаМодулни технологии
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 156 (6x26) |
| Димензии | 2465 x 1134 x 33мм |
| Тежина | 34,8 кг |
| Предно / Задно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+)/ 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | ALVH-620ND | ALVH-625ND | ALVH-630ND | ALVH-635ND | ALVH-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 620W | 467W | 625W | 471W | 630W | 475W | 635W | 479W | 640W | 483W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 55,64V | 52,67V | 55,75V | 52,78V | 55,87V | 52,89V | 55,98V | 52,99V | 56.09V | 53.10V |
| Струја на краток спој (Isc) | 14.18А | 11.44А | 14.25A | 11.50A | 14.32А | 11.56A | 14.39А | 11.62А | 14.46А | 11.68A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 46.03V | 42,73V | 46,16V | 42,86V | 46,29V | 42,99V | 46,42V | 43.11V | 46,55V | 43,24V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 13.47А | 10.93A | 13.54А | 10,99А | 13.61А | 11.05A | 13.68A | 11.11А | 13.75A | 11.17А |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 22,18% | 22,36% | 22,54% | 22,72% | 22,90% | |||||
| STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25°C, AM1.5G NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20°C, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 23,29% | 23,48% | 23,66% | 23,85% | 24,04% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,51% | 25,71% | 25,92% | 26,12% | 26,33% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 27,73% | 27,95% | 28,17% | 28,40% | 28,62% |
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 34 |
| Палети по контејнер | 16 |
| Парчиња по контејнер | 544 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 30А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,29%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,25%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com