LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Бифацијална клеткаМодулни технологии
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 132 (6x20) |
| Димензии | 2382 x 1134 x 33мм |
| Тежина | 33,8 кг |
| Предно / Задно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+)/ 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | ALDT-605ND | ALDT-610ND | ALDT-615ND | ALDT-620ND | ALDT-625ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 605W | 454W | 610W | 458W | 615W | 462W | 620W | 466W | 625W | 470W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 48,75V | 45,70V | 48,94V | 45,91V | 49,13V | 46.12V | 49,32V | 46,33V | 49,50V | 46,54V |
| Струја на краток спој (Isc) | 15.74A | 12.59A | 15,80А | 12.64A | 15.86A | 12.69A | 15.92А | 12.74A | 15,98 А | 12.78A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 40,82V | 38,29V | 40,99V | 38,47V | 41,16V | 38,65V | 41,33V | 38,83V | 41,50V | 39.01V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 14.82А | 11.86A | 14.88A | 11.90A | 14.94A | 11.95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 22,40% | 22,58% | 22,77% | 22,95% | 23,14% | |||||
| STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25°C, AM1.5G NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20°C, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 635W | 641W | 646W | 651W | 656W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 23,52% | 23,71% | 23,91% | 24,10% | 24,29% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 696W | 702W | 707W | 713W | 719W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,76% | 25,97% | 26,18% | 26,40% | 26,61% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 756W | 763W | 769W | 775W | 781W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 28,00% | 28,23% | 28,46% | 28,69% | 28,92% |
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 34 |
| Палети по контејнер | 20 |
| Парчиња по контејнер | 680 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 30А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,29%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,25%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com