LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Бифацијална клеткаМодулни технологии
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 132 (6x22) |
| Димензии | 2384 x 1303 x 35мм |
| Тежина | 38,5 кг |
| Предно / Задно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+)/ 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | АЛЕТ-690НД | АЛЕТ-695НД | АЛЕТ-700НД | АЛЕТ-705НД | АЛЕТ-710НД | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 690W | 524W | 695W | 528W | 700W | 532W | 705W | 536W | 710W | 540W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 47,95V | 45,52V | 48,15V | 45,73V | 48,34V | 45,93V | 48,54V | 46,13V | 48,73V | 46,33V |
| Струја на краток спој (Isc) | 18.29А | 14.63А | 18.34А | 14.67A | 18.39А | 14.71А | 18.44A | 14.75A | 18.49A | 14.79A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 39,84V | 37,82V | 40,03V | 38,02V | 40,23V | 38,22V | 40,42V | 38,42V | 40,62V | 38,62V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 17.32А | 13.86A | 17.36А | 13.89A | 17.40A | 13.92А | 17.44А | 13.95A | 17.48A | 13.98A |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 22,21% | 22,37% | 22,53% | 22,70% | 22,86% | |||||
| STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25°C, AM1.5G NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20°C, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 725W | 730W | 735W | 740W | 746W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 23,32% | 23,49% | 23,66% | 23,83% | 24,00% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 794W | 799W | 805W | 811W | 817W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,54% | 25,73% | 25,91% | 26,10% | 26,28% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 863W | 869W | 875W | 881W | 888W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 27,77% | 27,97% | 28,17% | 28,37% | 28,57% |
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 32 |
| Палети по контејнер | 18 |
| Парчиња по контејнер | 576 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 35А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,30%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,24%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com