LECO N-TYPEКлеточна технологија
SMBB технологија за полусечење на ќелии
Технологии за модули на бифацијални клетки
Одлични перформанси против PID со низок капак
Помалку ефекти на засенчување на жешки точки
Повисока излезна моќност Пониска BOS и LCOE
● ISO9001:2015 СУК
● SO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 OHSMS
● Стандарден квалитет IEC61215/IEC61730
● IEC61701/IEC62716 Тестови за сол/магла/амонијак
| Сончеви ќелии | N-тип Моно |
| Број на клетки | 96 (6x16) |
| Димензии | 1762 x 1134 x 30 мм |
| Тежина | 24,0 кг |
| Предно стакло | Полу-калено стакло обложено со 2,0 мм |
| Рамка | Анодизирана алуминиумска легура (зајакната со висок товар е опционална) |
| Разводна кутија | IP68 рејтинг (3 диоди за бајпас) |
| Излезни кабли | 4,0 мм² |
| 250 мм (+) / 350 мм (-) | |
| Должината може да се прилагоди | |
| Конектори | Компатибилен со Mc4 |
| Тест за механичко оптоварување | Напред 5400Pa / Назад 2400Pa |
| КЛАСА НА МОЌ | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | ПТЦ | НМОТ | |
| Максимална моќност (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Напон на отворено коло (Voc) | 34,49V | 32,33V | 34,74V | 32,58V | 34,97V | 32,82V | 35,21V | 33,07V | 35,45V | 35,68V |
| Струја на краток спој (Isc) | 15.84A | 12.67A | 15,90А | 12.72А | 15.96A | 12.77A | 16.02А | 12.82А | 16.08A | 12.86A |
| Напон при максимална моќност (Vmpp) | 29,43V | 27,57V | 29,65V | 27,80V | 29,87V | 28.02V | 30,08V | 28,24V | 30,29V | 28,46V |
| Максимална струја на моќност (Impp) | 14.78A | 11.82А | 14.84A | 11.87A | 14,90А | 11.92А | 14.96A | 11.97A | 15.02А | 12.02А |
| ЕФИКАСНОСТ НА МОДУЛОТ (%) | 21,77% | 22,02% | 22,27% | 22,52% | 22,77% | |||||
| STC: Зрачност 1000W/m², температура на ќелијата 25°C, AM1.5G NMOT: Зрачност 800W/m², температура на околината 20°C, брзина на ветерот 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Заден засилувач | Параметар | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Максимална моќност (Pmax) | 457W | 462W | 467W | 473W | 478W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 22,86% | 23,12% | 23,38% | 23,65% | 23,91% | |
| 15% | Максимална моќност (Pmax) | 500W | 506W | 512W | 518W | 523W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 25,04% | 25,32% | 25,61% | 25,90% | 26,19% | |
| 25% | Максимална моќност (Pmax) | 544W | 550W | 556W | 563W | 569W |
| Ефикасност на модулот STC (%) | 27,21% | 27,53% | 27,84% | 28,15% | 28,46% |
| Контејнер | 40'HQ |
| Парчиња по палета | 36 |
| Палети по контејнер | 26 |
| Парчиња по контејнер | 936 |
| Температура на работниот модул | -40℃ до +85℃ |
| Максимален системски напон | 1500 еднонасочна струја (IEC) |
| Максимална номинална вредност на серискиот осигурувач | 30А |
| Толеранција на моќност | 0/+5W |
| Номинална работна температура (NMOT) | 45±2℃ |
| Температурен коефициент на Pmax | -0,29%/℃ |
| Температурен коефициент на Voc | -0,25%/℃ |
| Температурен коефициент на Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Телефон/Whatsapp/Wechat:+86 13023538686
Е-пошта: gavin@alifesolar.com
Зграда 36, Hongqiao Xinyuan, округ Чонгчуан, градот Нантонг, Кина
www.alifesolar.com